субота, 25 листопада 2017 р.

Пам'ять не згасне…
Вже скільки років минуло відтоді
Та біль той не вщухне,  
рани болять.
Про це не забудьмо!
Про це пам’ятаймо!
Ми мусимо всі ті часи пам’ятать!


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому педагогічний колектив Садківської школи робить все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Педагогічними працівниками проведено виховні заходи для учнів під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені 33-му – непереможні сьогодні!»:«Були колись страшні часи», (1 - 2 кл.); «Діти – жертви Голодомору 32-33 рр.» (3-4 кл.); «Пам’ять єднає. Голодомор 1932-1933 рік» (5 кл.); «З присвятою замордованим голодом…», (6 кл.); «Голодом вбивали нашу свободу» (7 кл.); «Голодомор – 1932-1933 років. – біль серця всієї України», (8 кл.); диспут «Табу на правду. Чому в СРСР забороняли говорити про Голодомор», (9 кл.); круглий стіл «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття», (10 кл.); круглий стіл  «Демографічні зміни України внаслідок Голодомору. Вплив на сьогодення», (11 кл.). В шкільній бібліотеці оформлено тематичну книжкову виставку «Чорний птах гіркої пам’яті», присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору 32-33 рр. в Україні. Взяли участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції «Моя Батьківщина - Україна» з напрямку «З попелу забуття»: науково-дослідника робота  на тему «Голодомор на Полтавщині 32-33 рр.» (керівник – Виноградова А.І.). Проведено мітинг біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, розташованому на центральному кладовищі с. Садки,  ушановано пам’ять померлих хвилиною мовчання та покладено квіти, житні колоски, запалено свічки (5 – 6 класи). 25 листопада о 16.00  взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті».

пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Вітаємо Сироту Марію, 
ученицю 6 класу Садківської ЗОШ І - ІІІ ступенів, 
за перемогу  в Кубку України по танцям
в номінації класичний танець (соло) та
"Варіація Медори із балету "Корсар"

четвер, 23 листопада 2017 р.

23  листопада - День визволення села
 від нацистських загарбників
74 роки відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від нацистських загарбників. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.
Назавжди будуть в пам’яті народній
Всіх цих полеглих мужні імена,
Хто бився з ворогом у тій безодні,
Кому життя урвала та війна.
Всі, хто за нас поліг у вирвищах смертей,
Ви в пам'яті Землі, ви – у серцях дітей…
Ви з нами кожен день у творчості, в труді,
На полтавській землі ви  вічно молоді.
 Вічна слава солдату-герою,
І солдату без нагород.
Хто загинув хоробро від бою,
Захищаючи рідний народ.
Вічна слава бійцю рядовому,
Як і маршалу слава отця.
Хто поліг біля отчого дому,
Смертю мужності, смертю бійця.

вівторок, 21 листопада 2017 р.

Гордиться серце: "Слава Україні!"
"Героям Слава!" - журиться душа...
Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя. У Садківській школі відбулися виховні заходи по вшануванню пам'яті  хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

четвер, 9 листопада 2017 р.


Рідна мова чиста, як роса...
Моя ти пісне калинова,
Моя ти зіронько свята!
Живи, цвіти, вкраїнська мово,
Зціляй і душу, і вуста.
Своєю паростю гінкою
Вростай у різнобарв'я мов,
Буди всесильною рукою
В серцях і ніжність, і любов!